Perşembe , Ağustos 22 2019
En son eklenenler
گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Ana Sayfa / Efendi Hazretleri / Particilik Haramdır

Particilik Haramdır

Particilik haramdır, milleti bölmek demektir, milleti felakete sürüklemek demektir.
Particilik Peygamberin yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka işe yaramıyorlar. Sahabe-i kiram bizim gibimi yaptı, onlar tefrikaya mı -ayrılığa mı- düştüler bizim gibi. Birbirlerine saldırdılar mı, birbirlerinin kalbini kırdılar mı, yok. Ama biz, particilik için birbirimizi yiyecek duruma geldik Allah muhafaza etsin

Bu gün de bizi tefrika yani particilik ve kadın fitnesi yıktı. Kadınlar okullardan dairelerden -işyerlerinden- çekilmelidir.

Yüzdört kitaptan biri bile fetva vermez kadının çalışacağına dair. Kız çocuğunun mektepte işi yoktur. Beni İsralin ilk yıkılışı kadınlar yüzünden oldu. Kadınların vazifesi ev işleri yapmak, efendisine itaat etmek ve millete memlekete hayırlı evlat asker yetiştirmek. Budur kadınların vazifesi, başka yok. Çalışmak eve bakmak para kazanmak kadının değil erkeğin işidir.

Madem bakamayacaktı niçin aldı, elin kızını dairelerde-işyerlerinde süründürüyor. Türk-müslüman kadını, iyi asker yetiştirmiştir. Bunu o Napolyon bile anlamıştır. Türklere mağlub olunca -bizi bu asker değil, bunların anaları mağlub etti, çünkü anaları bunları tam asker olarak yetiştirmiş- dedi.

Hakkında hace

Bu yazı da ilginizi çekebilir.

Sarık ve Sakalın Önemi

Efendi Hazretlerinin hafızlık hocası Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Hocaefendi, talebesi hakkında bakı ne buyuruyor: “Mahmud Efendi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.